Головна Кабінет 0 Порівняння Дзвінок
Mobile logo menu
український бренд,
імпортер з 2011 р.
пн–пт | 8:30–17:30
+380675544044 0

Яка роль компресора у системі охолодження?

Яка роль компресора у системі охолодження?

Багато хто з нас щодня використовують кондиціонери та холодильники. Але чи замислювався хтось, як працюють ці пристрої та що ховається під їхнім естетичним корпусом? Якщо ні, ви можете бути дуже здивовані. Побутова техніка часто містить по-справжньому передові технології, а базовим елементом багатьох є надійний компресор


Практично всі кондиціонери у наших будинках та офісах оснащені механічними компресорами, які відповідають за підтримання низьких температур та є серцем систем, що забезпечують комфортні умови проживання. Вже тільки з цієї причини краще зрозуміти, як вони працюють. Давайте розглянемо докладніше, як вони охолоджують повітря навколо нас.

Роль компресора у системі кондиціювання

Найпопулярніші кондиціонери містять чотири ключові елементи, які допомагають зберігати прохолоду у приміщенні для нашого тіла. Цими компонентами є:

  • конденсатор;
  • випарник;
  • розширювальний клапан;
  • компресор.

Все це створює щільну закриту систему. Але який із цих компонентів виконує найважливішу функцію? Звісно – компресор!

Його роль найбільш важлива, оскільки він виступає посередником між випарником, розташованим усередині будівлі, і конденсатором, розташованим зовні. Пристрій перетворює холодоагент низького тиску на газоподібний холодоагент високого тиску і високої температури, транспортуючи його в конденсатор, щоб надлишкове тепло могло залишити систему.

Як саме це працює?

Коли пристрій працює у режимі охолодження, холодоагент як рідини транспортується у внутрішній блок – тобто. випарник. Наступний етап – його випаровування усередині теплообмінника. Це відбувається за рахунок поглинання тепла із охолодженого приміщення.

Випаровування призводить до охолодження випарника, а холодоагент поглинає тепло з приміщення та виділяє прохолоду за рахунок руху повітря, що викликається вентиляторами у внутрішньому блоці. Холодоагент, званий фреоном, у газоподібній формі всмоктується серцем системи, тобто компресором.

Потім, за рахунок роботи компресора, його температура і тиск швидко зростають. Фреон у газоподібному вигляді прямує у теплообмінник зовнішнього блоку – конденсатор. Там за рахунок контакту із зовнішнім повітрям він попередньо охолоджується і таким чином проходить через газоподібний рідкий стан.

Далі фреон прямує до розширювального клапана, що призводить до зниження його температури та тиску. Холодоагент надходить у внутрішній блок і весь цикл повторюється.