Головна Кабінет 0 Порівняння Дзвінок
Mobile logo menu
український бренд,
імпортер з 2011 р.
пн–пт | 8:30–17:30
+380675544044 0

Запекла боротьба за кондиціонери на Олімпіаді в Парижі

Запекла боротьба за кондиціонери на Олімпіаді в Парижі


Спортсмени хочуть, щоб в Олімпійському селищі був кондиціонер, але паризькі чиновники кричать

З відкриттям Літніх Олімпійських ігор 2024 року в Парижі спортсмени прибули в Олімпійське селище, в якому відсутній помітний елемент інфраструктури: кондиціонер. Відповідно до зобов’язань Парижа щодо екологічніших Ігор, у селі не було встановлено кондиціонери, оскільки французькі чиновники наполягають на тому, що будівлі залишатимуться прохолодними самі по собі завдяки системі геотермальної води.

Однак багато спортсменів, схоже, стурбовані відсутністю кондиціонера, особливо враховуючи очікувану спекотну температуру по всій Європі — і той факт, що спека в густонаселеному Парижі може становити смертельну небезпеку для спортсменів. У результаті Сполучені Штати та інші країни беруть справу у свої руки за вказівкою паризьких чиновників, вводячи власні блоки змінного струму.

Чому чиновники не встановлюють кондиціонери?

Це частина зобов’язань міста щодо збереження навколишнього середовища на майбутніх Олімпійських іграх і скорочення таких елементів, як кондиціонування повітря, які потребують додаткової електроенергії. Офіційні особи заявили, що події цього літа стануть «найекологічнішими Іграми». Окрім цього, йдеться про створення приємнішого, зеленішого простору для повсякденного життя місцевих жителів після Ігор.

Замість встановлення кондиціонерів паризьке Олімпійське селище охолоджуватиметься за допомогою системи труб, які прокачують холодну воду під будівлями. «Село було спроектовано таким чином, щоб уникнути потреби в кондиціонуванні повітря, навіть за дуже, дуже високих температур, щоб підтримувати комфортну температуру», — заявила Reuters на початку цього року мер Парижа Анн Ідальго. Міжнародний олімпійський комітет (МОК) стверджує, що це дозволить підтримувати температуру в будівлях принаймні на 10 градусів нижче зовнішньої температури. Це не повинно стати несподіванкою, що впроваджуються альтернативні заходи охолодження; Останніми роками МОК «все більше усвідомлює вплив Олімпійських ігор на навколишнє середовище».

Відсутність кондиціонерів не є чимось незвичайним у Франції чи навіть у Європі в цілому; Згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства, менше ніж у 1 з 10 європейських домогосподарств встановлено кондиціонери. Дослідження 2016 року показало, що в Європейському Союзі було 100 мільйонів одиниць змінного струму порівняно з 375 мільйонами в Сполучених Штатах. Але ця норма не зробила спортсменів менш стурбованими.

Як відреагували спортсмени?

У відповідь спортсмени самі постачають кондиціонер. Декілька національних команд підтвердили, що їхні спортсмени привезуть портативні кондиціонери до Парижа, і, мабуть, найбільш помітні американці. Американські спортсмени «матимуть кондиціонери в кімнатах у селі», — повідомила під час брифінгу генеральний директор Олімпійських і Паралімпійських ігор США Сара Гіршленд. Сполучені Штати «з великою повагою ставляться до роботи, виконаної Паризьким оргкомітетом, зокрема, та до їхньої уваги до сталого розвитку», але «це період часу, коли послідовність і передбачуваність є критично важливими для продуктивності Команди США, і в наші розмови зі спортсменами [AC] були дуже пріоритетними, і спортсмени вважали це критичним компонентом для їх продуктивності».

Команда США є лише останньою в недавній лінії національних команд, які привозять власні кондиціонери до Парижа. The Washington Post повідомила, що ряд інших країн підуть цьому прикладу, включаючи Австралію, Канаду, Данію, Грецію, Італію та Сполучене Королівство. «Ми привеземо їх», — сказала виданню Post Александра Паллі, президент Олімпійського комітету Греції з екологічної стійкості. Спортсмени «потребують підтримки», додала вона, «тому що те, що вони роблять, і так дуже складне».

Однак тут виникає ще одне питання: справедливості. Портативні кондиціонери коштують недешево, і їх використання є витратою, яку деякі делегації з бідніших країн можуть собі дозволити не по кишені, тобто спортсмени в одному Олімпійському селищі можуть спати при різних температурах.

Але, незважаючи на всі суперечки, французькі чиновники наполягають, що сільська система охолодження є кращим рішенням, ніж кондиціонування повітря. «Контроль без пасивних стратегій проектування — це нонсенс», — сказав Fast Company Ніколас Зізель, партнер-засновник KOZ, однієї з архітектурних фірм, які побудували село. «Ви лише погіршуєте ситуацію, якщо працюєте на повній швидкості, виносите гаряче повітря на вулицю та підвищуєте рахунок за електроенергію та непрямі викиди CO2».