Фреон / Холодоагент R 422d (11.3 кг)
Крім цього, нові розробки мають температурне ковзання, що не дозволяє використовувати їх для обладнання, що має великий обсяг заправки ресиверів або фреонів. До таких можна віднести:
- Деякі моделі челерів.
- Холодильні пристрої
- Централізовані системи.
Характеристики фреону 422 дозволяють здійснювати глибоке заморожування з його застосуванням. Охолоджувальні системи торговельного призначення із середніми температурами, а також пристрої стаціонарного кондиціювання повітря можуть працювати на R-417A та R-422D при врахуванні застосування алкілфенольних або мінеральних масел. Насправді нові холодоагенти застосовують у обмежених кількостях. При цьому їх варто купити під час планування модернізації установки з R22.
Однією з важливих особливостей сумішей є температурне ковзання, здатне знизити продуктивність до 7 %. Наступний фактор - це можливість часткового розчинення з мінеральною олією, що знижує теплопродуктивність до 5%. У зв'язку з цим можливі такі наслідки, пов'язані з роботою теплообмінника:
В Україні нові суміші використовуються досить рідко. Але досвід показав, що час експлуатації може компенсувати зниження ефективності.
Краще не використовувати r422d та інші види нових сумішей для пивоохолоджувачів та інших льодогенераторів, що потребують постійної високої холодопродуктивності. У разі зниження продуктивності категорично неприпустимо.
Модернізація обладнання для охолодження пляшок або молока може бути неможливою через певні стандарти. Заміна холодоагенту призведе до невідповідності специфіки виробництва.
Установки з ресивером мають низку специфічних властивостей продуктивності, тому приймати рішення про заміну холодоагенту потрібно після ретельних перевірок всіх супутніх факторів. Наприклад, акумулювання олії на поверхні холодоагенту.
Установки затопленого типу потребують холодоагентів, що мають незначні показники температурного ковзання. Тому альтернативні варіанти тут неприпустимі.