Головна Кабінет 0 Порівняння Дзвінок
Mobile logo menu
український бренд,
імпортер з 2011 р.
пн–пт | 8:30–17:30
+380675544044 0

Генератори без ПДВ закінчуються

Генератори без ПДВ закінчуються


Постановою Кабміну України від 9 листопада 2022 р. № 1260 від сплати ПДВ та ввізного мита звільнено важливі для енергетичної безпеки країни товари. Відповідні зміни до Податкового та Митного кодексів підписав президент України Володимир Зеленський. Мова їде про законопроекти № 8196 та 8197.

Таке рішення було прийнято через російський енергетичний тероризм, який призвів до зупинки електропостачання в Україні минулого року.

Товари, які потрапили під пільги

Згідно з документом без сплати ПДВ та ввізного мита можна, зокрема, ввозити:

  • генератори змінного струму,
  • електрогенераторні установки,
  • дизельні генератори,
  • газові генератори
  • та інші товари, важливі для відновлення енергоінфраструктури.

На кого розповсюджується звільнення від ПДВ?

Жодних обмежень щодо суб'єктного складу це звільнення не містить. Тому за дотримання умов із Переліку 224, воно застосовується незалежно від того, хто продає/виготовляє/купує звільнені від ПДВ товари. Тобто постачальником (виробником, імпортером) може бути будь-який суб'єкт господарювання: і юрособа, і фізособа.

Повний список кодів товарів, які дозволено імпортувати на пільгових умовах, можна подивитись за посиланням: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1585146.

Пільгове оподаткування діятиме до 1 травня 2023 року

До цього податкові пільги імпорту генераторів було передбачено лише для юридичних осіб. На рівні закону закріплюється можливість зберігати паливо для генераторів без ліцензій на час воєнного стану. Йдеться про зберігання палива для власних потреб – до 2000 літрів. За більших обсягів платники податків мають подати декларацію до податкової інспекції. Однак фізичним особам не потрібно отримувати жодних дозволів на зберігання пального. Така можливість вкрай актуальна через ввезення генераторів.

Що це означає для покупців?

Вище зазначені рішення Верховної Ради впливають на зниження вартості продукції приблизно на 25%, розповів перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

«Щоб українські виробники, які збирають таку продукцію в Україні, не опинилися у невигідному становищі, уряд додатково звільнив запчастини для збирання генераторів та енергетичного обладнання від ПДВ та мита», - пояснив представник Мінекономіки.

Що далі?

Звертаємо вашу увагу, що дія законопроектів №8196 та №8197 закінчується разом з опалювальним сезоном 01 травня 2023 р. Як йдеться у пояснювальних записках до законопроектів, в Україні вирішили запровадити тимчасові податкові та митні пільги для «стимулювання швидкого відновлення енергетичної інфраструктури». Відповідно ціни на генератори будуть підніматися, тому рекомендуємо не втрачати часу і запастися необхідним обладнанням.

Наші фахівці радо допоможуть підібрати необхідну модель генератора і організують його доставку до вас на об'єкт.